Otázky dnešných manažérov predaja
Súčasný predajný priestor je plný výziev, z ktorých mnohé sú spôsobené rýchlo sa meniacimi technológiami a zmenami v správaní zákazníkov. Tu sú hlavné problémy, ktoré by obchodníci mohli chcieť vyriešiť, aby mohli predávať pohodlnejšie a efektívnejšie:
Ako môžeme zvýšiť efektívnosť našich predajných procesov?
Táto otázka môže zahŕňať revíziu súčasných procesov, identifikáciu prekážok, ktoré brzdia výkon, a hľadanie riešení na zefektívnenie každodenných operácií.
Riadený predaj so záväzkom: Nový prístup pre maximalizáciu predajnej efektívnosti
V oblasti predaja a marketingu pretrvávajú staré paradigmy ako nemenné skaly, no možno je na čase, aby sme sa ich zbavili.
Predstavte si prístup, ktorý sa nesústredí na násilné metódy alebo na manipulatívne triky, ale na hodnotu, vzdelávanie a záväzok.
Ako by to zmenilo vaše predajné tímy? Ako by to ovplyvnilo vaše vzťahy so zákazníkmi?
Prichádzajúci marketing vs. Riadený predaj so záväzkom: Akých je 5 kľúčových rozdielov
V dnešnej digitálnej ére sa tradičná predajná a marketingová filozofia rýchlo vyvíja, aby držala krok so zmenami v správaní spotrebiteľov. Inbound marketing a Riadený predaj so záväzkom (RPZ) sú dve filozofie, ktoré sa na prvý pohľad môžu zdať veľmi podobné.
Obe majú silný dôraz na vytváranie hodnotného obsahu a budovanie dôvery so zákazníkmi.
Avšak, keď sa pozrieme bližšie, objavíme zásadné rozdiely…
Riadený predaj so záväzkom v praxi + reálne príklady
Ak ste vlastníkom firmy, alebo manažérom predaja a cítite, že sa predajný výkon vášho tímu zhoršuje, nie ste sami. Väčšina firiem sú v tomto probléme zaseknutí.
Majú síce akúsi všeobecnú predstavu o tom, ako by mal moderný predaj vyzerať, ale nechcú sa púšťať do experimentovania, hlavne v tejto nestabilnej dobe.
Prekvapujúce účinky obsahu používaného v predaji
Moje analýzy metrík ukazujú, že existujú dve výrazne odlišné skupiny ľudí, ktoré žiadajú o hovor s obchodníkom, a ich úspech v uzatváraní obchodov sa dramaticky líši.
Prvá skupina, ktorá si prečíta len malé množstvo informácií na webových stránkach, má mieru uzavretia obchodov približne 25%. Druhá skupina, ktorá sa hĺbkovo informuje a prečíta si obsah v rozmedzí 30 – 164 zobrazení stránok, má úspešnosť uzavretia obchodov okolo 80%.
Rozdiel je teda dramatický a skryto určuje úspešnosť obchodníka.
Ako môžeme zlepšiť naše stratégie na generovanie leadov a zákaznícky engagement?
Získavanie a udržiavanie záujmu zákazníkov je kľúčové pre úspešný predaj.
Ako úspešne začleniť prichádzajúci marketing do predajnej stratégie B2B
Povedali vám, že ak budete publikovať obsah zameraný na vašich ideálnych zákazníkov, môžete zvýšiť návštevnosť webu, čím budete viac prosperovať a všetci budú žiť šťastne až do smrti.
Táto rada je síce čiastočne správne a môžu vám nakoniec pomôcť urobiť malé kroky smerom k lepšej návštevnosti, ale ak ju nedáte do zmysluplnej stratégie, neuvidíte tak výbušný rast výnosov, ktorý je možný s touto prichádzajúcou metódou dosiahnuť.
Generovanie dopytu (Demand Generation) a úspešné uvedenie do praxe
Generovanie dopytu nie je sexy slovné spojenie, ktoré by ste chceli použiť na prvom rande.
Ale aj napriek tomu je generovanie dopytu (alebo demand gen, ak chcete znieť cool) jedným z najmocnejších nástrojov v arzenáli každej firmy, a tu je dôvod, prečo.
Kým získavanie kontaktov (lead generation) a budovanie povedomia o značke (brand awareness), sú len predjedlom, generovanie dopytu je hlavným chodom.
Konkurenčná stratégia a pozičné umiestnenie pre B2B - konečný sprievodca
Túžba odlíšiť sa je jedna vec, ale ako to dosiahnuť je vec druhá. Preto bude lepšie, keď na vytvorenie konkurenčnej stratégie budete mať nejaký plán.
Ak sa pozriete na akýkoľvek obor, nájdete ho plný produktov a služieb, ktoré sú v podstate rovnaké. Všetky majú podobné vlastnosti, len s minimálnymi rozdielmi. Je čoraz ťažšie povedať, v čom je jeden lepší ako ten druhý.
Aké sú potenciálne riziká spojené s investovaním do nových predajných nástrojov a aké sú potenciálne riziká?
Chcú pochopiť, či existujú nejaké skryté náklady, technické prekážky alebo iné riziká, ktoré by mohli ovplyvniť úspech investície.
Zároveň chcú identifikovať kľúčové ukazovatele výkonnosti (KPIs) a metrík návratnosti investícií.
Aká je návratnosť investícií do Riadeného predaja so záväzkom
Ak máte šéfa ako väčšina marketérov, ktorých poznám, pravdepodobne vás tlačí k presnému vyčísleniu ROI generovaného vašim marketingovým úsilím. Viem, je to akoby neustále hľadali svätý grál marketingu, pričom vieme, že dokázať presné čísla je oveľa komplikovanejšie, než by sme si všetci priali.
Prečo?
Pretože sa od vás očakáva, že zázračne premeníte každú minútu práce a každé vynaložené euro na jasne definovateľný výstup, či už je to generovanie nových leadov alebo dosiahnutie konkrétneho predaja.
Lenže marketing je oveľa viac ako len predajný stroj.
Koľko stojí prichádzajúci marketing
Prichádzajúci marketing so sebou prináša množstvo pohyblivých prvkov a taktík, ktoré sa líšia v závislosti od veľkosti spoločnosti, potrieb a odvetvia.
Prichádzajúci marketing nie je náklad ale investícia. Jeho prijatie do vašej spoločnosti má svoju cenu, ale ako každá inteligentná investícia sa nakoniec vyplatí návratnosťou a konkurenčnou výhodou.
Nasadenie vstupnej marketingovej stratégie je dlhodobý a trvalý záväzok.
Marketingový kouč vs. Marketingová agentúra
Mnohé firmy sa nachádzajú na rozhraní: majú ambície, no zistili, že tradičná marketingová agentúra nemusí byť to správne riešenie.
Podpíšu s nimi zmluvu, prenesú peniaze a čakajú na zázrak. A potom sa často dočkajú krutého prebudenia. Cesta k úspechu je dlhšia a zložitejšia, ako si mysleli.
Možno ich web stále neprináša potrebnú návštevnosť. Možno sa snažia zrealizovať kampane, ale zaseknú sa v procese.